STV'den ilginç başörtüsü açılımı!

  • Ana Sayfa
  • STV'den ilginç başörtüsü açılımı!
STV'den ilginç başörtüsü açılımı!
STV bugünden itibaren sabah kuşağında haberlere başörtülü spiker çıkaracak!Abone ol

İNTERNETHABER- Yayınladığı dizilerle dikkat çeken STV'de şimdi de sabah haberlerini başörtülü bir spiker sunacak. Medyada başörtülü açılımı olarak nitelenebilecek bu uygulamayla en çok izlenen kanallar arasında bulunan bir delaware seo ulusal kanalda 1995'ten bu yana ilk kez başörtülü bir haber spikeri yayın yapmış olacak.


Özellikle son zamanlarda Kollama gibi dizileriyle dikkatleri üzerine çeken STV'nin başörtülü spiker açılımı ise çok konuşulacağa benziyor.

İnternethaber'in edindiği bilgiye göre, 9 Mayıs 2011 Pazartesi günü ilk yayınına çıkacak olan Orsem Ertingu bir anlamda ekranların ilk başörtülü haber spikeri de olacak. Haftaiçi her gün saat 09.00-10.00 arası haber kuşağını sunacak olan Ertingu'nun ilerleyen zamanlarda ana haber sunması da bekleniyor.

İletişim Fakültesi mezunu olan Ertingu daha önce İzmir'de yerel bir kanalda gece haberleri sunuyordu.

Türkiye'de ilk başörtülü haber spikeri 1995 yılında Kanal7 'nin ekrana çıkardığı Serpil Öcalan'dı. O yıllarda başörtülü bir haber spikerinin ekrana çıkması büyük tepki toplamış sonraki yıllarda ise Serpil Öcalan başını açarak ekranlara çıkmaya devam etmişti.Kategori : GÜNCEL